Voluntariat

O asociatie pentru tine

Asociaţia Şansa Ta, este deschisă oricărei propuneri de parteneriat cu colaboratori sau iniţiatori care vin din partea companiilor interesante de implicare.

Ce reprezinta

Voluntariatul reprezintă activităţile de interes public, desfaşurate din propria iniţiativă de orice persoană în folosul altora, fără a pretinde o remuneraţie, cu excepţia recompenselor care se dau după activitatea fiecărui voluntar.

Cum te ajuta

Voluntarul va încheia un contract de voluntariat cu noi, iar la cerere putem elibera adeverinţă de practică sau recomandare.

Cum te poți implica?

Volunteer

De ce să faci voluntar?

E simplu pentru că:

Voluntariatul poate spune multe despre tine și te poate prezenta în câteva cuvinte: implicare, generozitate și responsabilitate.
Angajatorii sunt interesați de oamenii care și-au dezvoltat abilități și competențe noi prin voluntariat și, totodată, au dobândit experiență în zona lor de activitate

Când te implici ca voluntar în diferite activități, vei cunoaște oameni speciali, diferiți, de la care vei avea întotdeauna de învățat câte ceva. De asemenea, experiențele pe care le vei acumula, vor contribui la dezvoltarea ta și, cu siguranță iți vor fi de un mare folos la un moment dat

Din ce în ce mai mulți oameni își doresc să contribuie la dezvoltarea celor din jur și a societății, motiv pentru care se implică în diferite acțiuni de voluntariat. Sentimentul de bine precum și recunoașterea efortului oferă o satisfacție nemăsurată

La finalul activității sunt eliberate adeverințe și certificate de voluntariat, iar Sansa Ta oferă voluntarilor activi tabere la mare sau la munte, dar și un stagiu de pregătire

De ce Voluntar?

Cum poți ajuta?

Te așteptăm in echipa noastră!