Fii partenerul nostru!

O asociatie pentru tine!

Asociaţia Şansa Ta, este deschisă oricărei propuneri de parteneriat cu colaboratori sau iniţiatori care vin din partea companiilor interesante de implicare.
          Ajută un copil/adolescent sau tânar, din familii defavorizate sau dintre  cei care au părăsit centrele de plasament,  persoanele fara adapost, oferind suport material, financiar, etc.
          Sute de tineri care părăsesc centrele de plasament, aşteaptă ajutorul tău. Noi  te putem ajuta să ajungi în contact cu ei, să le afli nevoile şi să evaluezi în ce măsură te poţi implica.
          Poţi ajuta un copil defavorizat care are nevoie de sprijin în pregătirea temelor, învăţându-l o limbă de circulaţie internaţională,  utilizarea calculatorului, etc.
          Poţi să ne ajuţi în munca de birou, actualizarea datelor, traduceri, activităţi de strângere de fonduri, marketing, asistenţă  IT.
          Voluntarul va încheia un contract de voluntariat cu noi, iar la cerere putem elibera adeverinţă de practică sau recomandare.
       Voluntariatul reprezintă activităţile de interes public, desfaşurate din propria iniţiativă de orice persoană în folosul altora, fără a pretinde o remuneraţie, cu excepţia recompenselor care se dau după activitatea fiecărui voluntar.

DE CE VOLUNTAR?

- pentru ca impreuna putem reusi sa schimbam destine;

- ca sa legi prietenii cu alti voluntari;

- pentru a fi un exemplu si pentru cei din jur;

- pentru a trai o experienta de neuitat.

Daca vreti sa va implicati, va rugăm nu ezitaţi să ne contactaţi pe email!

Activitatile în care te poţi implica ca voluntar pot fi:

-    Educaţie pentru sănătate.
-    Distribuirea de materiale pentru informarea publică.
-    Sprijinirea copiilor ai căror părinţii nu au posibilitatii de crestere si educare;
-    Schimb de experienţă între tări, oraşe, comunităţi, cu voluntari.
-    Participarea în cadrul unor evenimente – campanii, târguri, conferinţe, tabere, concerte, gale, toate în vederea strângerii de fonduri necesare proiectelor asociatiei;
-    Iniţiative proprii ale voluntarilor.

Cum poti ajuta ?
 - Poti sa devii prietenul nostru pe Facebook & Linked in;
- Doneaza si primesti un calendar pe 2012;
- Poti organiza un eveniment in sprijinul Asociatiei Sansa TA;
- Impartaseste experientele tale alaturi de Asociatia Sansa TA, Prietenilor si Familiei;
- Ajuta-ne sa promovom programele Asociatiei!
- Ne poti ajuta cu expedierea donatiilor din interiorul tarii si nu numai;
- Alatura-te echipei de voluntari din cadrul Asociatiei Sansa Ta;
- Sponsorizeaza unul dintre programele/proiectele Asociatiei Sansa Ta.
VA MULTUMIM !

How you can help ?
- Friend us on Facebook & Linked in;
- In exchange for a donation, you can receive the book calendar;
- Host an event to benefit Asociatia Sansa Ta;
Share your ASOCIATIA experience with your friends and family. Help us promote the Asociatia programs;
- Help us transport donated goods from around the country;
- Join our team of volunteers;
- Sponsor one of our programs.
THANK YOU!