Apel umanitar

--- POZE ---

Trist, foarte trist! Sunt copii de oameni amarati care nu au copilarie, fiind lipsiti de cele mai elementare conditii necesare traiului si dezvoltarii lor: hrana, jucarii, o carte specifica varstei, haine, pot face copii fericiti.

Doneaza  10 RON si poti face un copil fericit! Pentru fiecare gest facut, 300 de copii vor avea ce pune pe masa.

-  Proiectul va fi deschis pentru donatiile dvs. material si financiare atat timp cat va fi nevoie.

-         Donatiile in bani se pot face si online sau direct prin banca in conturile mentionate pe site.

Multumim celor care au fost alaturi de campania de craciun 2011

,,E randul tau sa oferi,,

Cu sprijinul si suportul persoanelor fizice si juridice, care au donat alimente, haine, jucarii, carti, cu o valoarea de peste 16.900 de lei, pentru copii saraci din Ploiesti, Buftea, Valea Plopului, si centrului de plasament din judetul Prahova - Casuta din Padure. Au beneficiat de acest proiect in jur de 250 de copii sarmani, unde am reusit sa aducem speranta, zambet, o vorba buna de incurajare, se vedeau  pe fetele triste de saracie ale acestora nevoie de sprijin. Credem ca prin micul gest oferit de Sansa Ta, alaturi de oamenii cu suflet care s-au implicat, unde nu ar fii fost posibil acest proiect.

Buna sa va fie inima, tuturor,

In prag de Sarbatori, se pare ca necazurile nu-ia ocolit copiii orfani. Un incendiu de proporţii a izbucnit,  în luna decembrie 2011, la  Valea Plopului, lângă Vălenii de Munte (judeţul Prahova). Aici se află adapostiti peste 200  de copii.

Clădirile care adăposteau sediul administrativ, clubul copiilor, cămara cu provizi de alimente, bucătăria şi sala de mese au fost distruse in urma incendiului.   Sansa Ta, nu a ramas indiferenti la aceea vreme, unde s-a mobilizat pentru a veni in sprijinul acelor copii.

Asociatia Sansa Ta

Tel. 0763463191

Multumim sponsorilor care s-au implica in proiectul si campania umanitara de craciun 2011:

- Societatea de caritate din Romania si Anglia BLYTHSWOOD

- Frateli - Social Eventes

- SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 ION HELIADE RADULESCU - BUCURESTI.