Concert umanitar: ”SA CONSTRUIM SPERANTE IMPREUNA !”

media8 largeAsociatia SANSA TA a organizat pe 28 noiembrie  2011, concertul caritabil  “Sa construim sperante impreuna,,.

Evenimentul s-a desfasurat in beneficiul copiilor si tinerilor care parasesc centrele de plasament. Scopul concertului este sensibilizarea persoanelor fizice si juridice, in vederea sustinerii prin servicii financiare si materiale a beneficiarilor proiectului  „Sanse Egale pentru fiecare”.  Proiectul presupune construirea de adaposturi si pregatirea pentru viata independenta a copiilor si tinerilor aflati in dificultate, in special cei care parasesc centrele de plasament..
Impreuna putem face un pas important spre construirea proiectului „Sanse Egale pentru Fiecare, o sansa in plus pentru viata, copiilor si tinerilor care au crescut in orfelinatele din Romania.

--- FOTO ---